Kaip dažnai galima mėgautis greitu maistu?

Kaip dažnai galima mėgautis greitu maistu?

Mūsų dienomis, kai tenka skaičiuoti kone kiekvieną minutę, prabangą sveikai maitintis sau gali leisti ne kiekvienas. Juk daug paprasčiau nubėgti iki artimiausios kavinės ar prekybos centro ir gauti pusfabrikačių, negu patiems stovėti prie viryklės ir gaminti valgį. Nors dietologai vienbalsiai tvirtina, kad greitas maistas kenksmingas sveikatai, akivaizdu, kad mitybos įpročius pakeisti sunku. Kuo šie produktai pavojingi? Visų pirma – praktiškai kiekviename tokiame patiekale yra nesuderinamų produktų (pavyzdžiui, visiškai nedera kaloringa bandelė ir mėsa), aplietų įvairiais padažais. Antra – tokiam maistui retai kada naudojami kokybiški produktai. O trečia – gausiai užsigerdami kava arba gazuotais gėrimais jūs tikrąja šio žodžio prasme žudote savo organizmą. Vartoti greitą maistą ar ne – kiekvieno teisė rinktis, tačiau yra tam tikros normos, kurių peržengti nerekomenduojama. Kaip dažnai galima nusižengti sveikos mitybos taisyklėms nekenkiant sveikatai?

Mėsainiai

Vienas vienetas – 257 kcal,
Saugi dozė – 1 mėsainis per 2 savaites

Suvalgius vos vieną mėsainį gaunama pusė paros druskos ir kenksmingų riebalų normos. Vartosite daugiau – nukentės širdies ir kraujagyslių, virškinimo, šlapimo šalinimo ir nervų sistemos. Mėsa kepama ant grotelių, todėl joje gali būti kancerogenų, sukeliančių onkologines ligas, o bandelėje ir padažuose – gausybė įvairių priedų, konservantų ir skonio stipriklių, kurie gali tapti alergijų arba virškinimo problemų priežastimi.

Skrudintos bulvytės

Vidutinė porcija – 340 kcal
Saugi dozė – 1 porcija per savaitę (250 g)

100 g skrudintų bulvyčių turi 8 gramus trans-riebalų. Ši medžiaga nėra natūralios kilmės – trans-riebalai padidina cholesterolio lygį kraujyje, skatina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų vystymąsi. Jie dalyvauja ląstelių metabolizmo procesuose ir stimuliuoja vėžinių ląstelių atsiradimą. Patekę į ląstelę, trans-riebalai ima kliudyti deguonies ir maisto medžiagų apykaitai per membraną, tad ląstelė maitinama blogai, joje kaupiasi toksinai. Tai gali baigtis cukriniu diabetu.

2 psl. »

Komentarai (2)

pasta 2012-05-09 23:00
Valgyti reikia tai, ko reikalauja organizmas. Bent kartą per mėnesį man labai norisi ar picos, ar kokio makdonaldinio maisto ir as valgau tai, ko mano skrandis praso. Jis geriau zino
Linora 2012-05-09 22:59
Aš valgau tada kada man norisi

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas