Kaip atpažinti kenksmingų medžiagų perteklių organizme?

Kaip atpažinti kenksmingų medžiagų perteklių organizme?

Nekokybiškas maistas, oro tarša, nepakankamas fizinis aktyvumas ir daugybė kitų veiksnių sudaro palankias sąlygas nuodingų junginių kaupimuisi mūsų organizme. Viso to pasekmės ilgainiui gali peraugti į energijos trūkumą, blogą nuotaiką, įvairius skausmus ir kitus sveikatos negalavimus.
 
Mitybos ir detoksikacijos specialistė, Vital Dieta tinklaraščio autorė Simona Daujotaitė kalba, kaip galime apsisaugoti nuo per didelio organizmo užterštumo bei pataria, kokie būdai padeda efektyviausiai išvalyti kenksmingas medžiagas.
 
„Nuodingieji junginiai organizme gali kauptis tiek dėl visiems žinomų pesticidų, naudojamų daržams tręšti, tiek nuo maisto, užteršto oro, vandens, sunkiųjų metalų, pelėsių, kosmetikos, valymo ir skalbimo priemonių. Visi šie junginiai mūsų sveikatą gali paveikti įvairiausiais būdais. Kai kurie gali sunaikinti virškinamojo trakto gerąsias bakterijas, blokuoti deguonį ar vitaminų bei mineralų organizme pasisavinimą, trikdyti ląstelių dalijimosi procesus.
 
Dėl tokių nuodingų junginių poveikių ne tik jaučiame nuovargį ir energijos stoką, tačiau apie tai mums praneša ir nuolat kamuojantys peršalimai, sloga, įvairūs uždegimai, sunkiai krentantis svoris, blogas burnos ir kūno kvapas, vidurių užkietėjimas bei daugelis kitų negalavimų“, – pasakoja Simona Daujotaitė.
 
Organizmą teršia gyvenimo būdas
 
Tiesa ta, kad nuodingų junginių galima rasti kiekvieno organizme, tačiau sveikata priklauso nuo susikaupusio jų kiekio. Specialistės teigimu, tai priklauso nuo to, kiek dažnai su jais susiduriame. Netinkama mityba, miego ir skysčių trūkumas, vaistų, alkoholio, tabako vartojimas – tai ypač spartina nuodingų junginių kaupimąsi mūsų organizmuose.

2 psl. »

Komentarai