Kaip apsisaugoti nuo gripo: vaistininko patarimai

Kaip apsisaugoti nuo gripo: vaistininko patarimai

Sveikatos priežiūros specialistai ragina nenuvertinti gripo – tai pavojinga ir rimta liga. Laimei, jos galima išvengti.

Išvengti padės sąmoningumas


Apsisaugoti nuo gripo padeda organizmo grūdinimas, homeopatinių preparatų, vitaminų vartojimas, kontakto su sergančiaisiais vengimas, rizikos grupėms – skiepai. „Apskritai, siaučiant gripo epidemijai, reikėtų vengti susibūrimo vietų, be reikalo neiti į parduotuves, laikytis asmens higienos, parėjus iš lauko ar darbo nusiplauti rankas, išsiskalauti burną, jūros vandeniu praplauti nosį“, - pataria rūpestinga vaistininkė, „Gintarinės vaistinės“ vedėja Rūta Armonienė.

Ypač svarbu žinoti rimtos, sunkios infekcijos pradžios simptomus. Pirmiausia pažeidžiama kvėpavimo sistema – užgula krūtinę, tampa sunku kvėpuoti, skauda gerklę, kyla temperatūra. Dažniausia gripo komplikacija yra virusinis ar bakterinis plaučių, nosies ertmių (ančių), vidurinės ausies uždegimas, lėtinių infekcinių ir neinfekcinių ligų suaktyvėjimas, paūmėjimas. Rečiau vystosi širdies raumens, smegenų, nervų uždegimas.

Pajutus į gripą panašius simptomus, rekomenduojama likti namuose ir kreiptis į šeimos gydytoją. Esant aukštesnei nei 38,5 laipsnių temperatūrai, ją sumažinti vaistais. Jei temperatūra nekrenta ar savijauta labai bloga ir asmuo negali nuvykti į gydymo įstaigą, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą. Likus namuose, kol bus suteikta medicininė pagalba, patartina dėvėti kaukę, laikytis 1 metro atstumu nuo kitų aplinkoje esančių žmonių.

Siekiant išvengti gripo, rekomenduojama:

  • Reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.
  • Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną – geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne.
  • Panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti tam skirtose vietose.
  • Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.
  • Vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma – dėvėti apsauginę kaukę.
  • Susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).

Komentarai