Ką reikia žinoti apie kefyrą: įdomūs faktai ir dažniausiai užduodami klausimai

Ką reikia žinoti apie kefyrą: įdomūs faktai ir dažniausiai užduodami klausimai

Kefyras – mums gana įprastas produktas, tačiau keliantis nemažai diskusijų. Ar jis sveikiau už pieną? Kas turėtų jį gerti, o kam jo geriau atsisakyti? Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus!
 
Kuo šis produktas naudingas?
 
Didžiausias rūgštaus pieno produktų privalumas – juose yra naudingųjų pieno rūgšties bakterijų, panašių į tas, kurios gyvena žmogaus skrandyje. Jos svarbios virškinimui. Kefyras teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos veiklą, taip pat yra geras kalcio ir baltymų šaltinis.
 
Kitos savybės:
 

  • Apsauga nuo vėžio. Japonų mokslininkai nustatė, kad kefyras padeda užkirsti kelią onkologinėms ligoms, neleidžia formuotis augliams.
  • Imuniteto apsauga. Jeigu kefyrą vartosite reguliariai, pagerinsite leukocitų (baltųjų kraujo kūnelių) darbą. Pastarieji yra atsakingi už stiprų imunitetą.
  • Padeda nuo pagirių. Šio produkto sudėtyje yra organinių rūgščių, kurios iš organizmo padeda pašalinti alkoholio skilimo produktus, todėl po stiklinės kefyro pagirių kamuojamas žmogus pasijunta geriau.
  • Šviežias kefyras užkerta kelią vidurių užkietėjimui, pasižymi laisvinamuoju poveikiu ir pagerina žarnyno mikroflorą.
  • Iškrovos dienos, kuomet geriamas tik kefyras, padeda numesti svorio ir pagražinti kūno linijas. Šis gėrimas aprūpina organizmą pakankamu skysčių kiekiu, tačiau kalorijų turi palyginti nedaug.
  • Airijos ir Kanados mokslininkų atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad šis gėrimas pasižymi raminamuoju poveikiu. Būtent todėl geriau jo nevartoti tada, kai reikia labiau susikaupti – pavyzdžiui, prieš egzaminus.
  • Kefyras turi mažiau kalorijų nei jogurtas. 100 g jogurto yra maždaug 68 kcal, o 100 g kefyro – 59 kcal. Be to, pastebėtina ir tai, kad liesas kefyras nėra naudingesnis už riebų. Jų cheminė sudėtis yra beveik vienoda: pieno bakterijų ir B grupės vitaminų liesame produkte yra tiek pat, kiek ir riebiame. Vienintelis skirtumas nebent tas, kad vitamino A su neriebiu kefyru gausite mažiau, kadangi jis tirpsta riebaluose.
  • Kefyras mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat šiame gėrime gausu kalio, kalcio, fosforo ir kitų naudingų mikroelementų.
  • Tai – puikus desertas. Jeigu nesugalvojate, kaip gerti kefyrą, arba jeigu jums jo skonis nelabai patinka, naudokite kefyrą trintiems kokteiliams (pavyzdžiui, su bananais, obuoliais ir trupučiu cinamono).

2 psl. »

Komentarai