Ką daryti, jeigu bijote skristi lėktuvu

Ką daryti, jeigu bijote skristi lėktuvu

Jeigu šią vasarą neatostogavote ir niekur nekeliavote, dar turite laiko tai padaryti. Viskas, ko reikia – išsirinkti savo kelionės tikslą, atsisveikinti su nusibodusia kasdienybe ir sėsti į transporto priemonę. Deja, kartais tai gali pasirodyti daug kebliau, ypač tuo atveju, jeigu kai kurios iš jų kelia siaubą. Skrydžių baimė gali paversti kelionę tikrų tikriausia kankyne. Kaip ją įveikti ir ką daryti, kad pasiektumėte savo tikslą geros nuotaikos?

Aerofobija (baimė skristi lėktuvu) – tai viena iš labiausiai paplitusių fobijų. Ji būdinga maždaug penktadaliui Žemės gyventojų. Paprastai ji išsivysto kaip psichologinio sutrikimo pasekmė, o pasireiškia po stipraus streso ir depresijos.

Ši fobija dažniausiai renkasi žmones, kurie labai jautrūs ir imlūs įspūdžiams, tuos, kurie dažniausiai „kapstosi“ negatyviuose savo gyvenimo aspektuose ar kenčia dėl klaustrofobijos. Nors keliuose nutinka daug daugiau nelaimingų atsitikimų ir nukenčia daugiau žmonių, tiesa ta, kad mes dažniausiai jaučiamės daug saugesni už automobilio vairo. Tiems, kurie baiminasi realaus pavojaus, geriau netaupyti ir rinktis patikimą aviakompaniją, o tiems, kurie situaciją vertina neadekvačiai, geriau kreiptis pagalbos į specialistus, kadangi įveikti fobiją patiems beveik neįmanoma.

Nemalonūs pojūčiai, pavyzdžiui, nerimas, padažnėjęs ir sutrikęs kvėpavimas skrydžio metu, katastrofos įsivaizdavimas gali baigtis rimtomis neurozėmis. Šiandien specialistai gana sėkmingai gydo aerofobiją neurolingvistinio programavimo metodu, hipnoze ir medikamentine terapija. Gydymo trukmė visada individuali – vieniems užtenka ir vieno seanso, kitiems reikia daug daugiau.  Metodiką ir vaistinius preparatus parenka psichiatras.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas