Ką būtina žinoti apie menstruacijas?

Ką būtina žinoti apie menstruacijas?

Praėjusį mėnesį nebuvo menstruacijų. Ar tai normalu?

Pagrindinė menstruacijų dingimo priežastis žinoma visiems. Tai – nėštumas. Tačiau įtakos gali turėti ir kitos priežastys: stresas, greita svorio kaita (dietos), fizinis krūvis, ligos ir t.t. Mėnesinių ciklas paprastai svyruoja nuo 21 iki 35 dienų. Jei kraujavimas prasideda dažniau, arba užtrunka ir nepasirodo ilgiau nei 2 mėnesius – būtina pasitarti su gydytoju.

Jei prasidėjo mėnesinės – nėštumo nėra?

Nors dažniausiai pirmasis nėštumo simptomas būna dingusios mėnesinės, tai nebūtinai turi būti taisyklė. Kartais ankstyvose nėštumo stadijose mėnesinės vis dar pasirodo. Jei jums pasireikš kokie nors nėštumui būdingi simptomai, pavyzdžiui pykinimas, nuovargis, krūtinės patinimas ir t.t., įsigykite nėštumo testą arba nueikite pas gydytoją, kuris atliks nėštumo tyrimą.

Ar tamponai gali sukelti toksinio šoko sindromą (TŠS)?

Toksinio šoko sindromą sukelia bakterijos, o ne patys tamponai. Nuo 1980 metų TŠS atvejų užfiksuojama vis mažiau. Norint išvengti TŠS, reikėtų rūpintis savo higiena: geriau rinkitės mažiau sugeriančius tamponus, kuriuos reikės dažniau keisti, todėl bus mažesnė tikimybė užsikrėsti bakterijoms. Jei naudojant tamponus prasidėjo šaltkrėtis, viduriavimas, skausmai, bėrimas ar karščiavimas – kreipkitės į medikus.

Ar mėnesinės ne per daug gausios?

Kartais moterims atrodo, kad menstruacijų metu prarandama labai daug kraujo, tačiau iš tiesų visų menstruacijų metu kraujo būna tik apie 4-12 arbatinių šaukštelių. Jei per dieną jums prireikia daugiau nei 10 įklotų arba tamponų, arba tamponas permirksta maždaug per valandą – kreipkitės į gydytoją, nes toks kraujavimas iš tiesų yra per gausus.

2 psl. »

Komentarai (12)

Agnė 2013-11-03 15:03
Sveikos, noreciau paklaust jusų man menesines vel veluoja, viena karta taip buvo , po pavelavimo jos atsiranda ir buna 2kartus per menesy, tada viskas vel susitvarko, o dabar vel tas pats dingo ir baisu kad mokykloje ar siaip kur nors isejus jos neprasidėtų netikėtai, kas gali buti man?
rasa 2013-03-12 22:18
labas noreciau suzinot wiena dalyka as pasimylejau su waikinu per menesines ir man jos stiprei pagausejo nezinau ka daryti
Nesvarbu 2012-06-14 18:16
Štai kodel man skauda dažnai pilva kad po menesine nuo to laiko kai buvo man menesine bet skaudejo
neziniukas 2012-05-16 20:58
Noreciau paklausti, su vaikinu mylejomes saugodamiesi visa laika, bet man si men veluoja menesines jau 2 savaites, del ko taip gali buti? jau pradedu nerimauti, bet vakar dariausi testa, jis buvo neigiamas.
patariu 2012-05-16 20:16
manau, kad protingiausia nusipirkti testą, nes kai žinosi rezultatą bus ir širdelej ramiau, galbūt visai nera del ko taip nervintis.
juste 2012-05-16 15:05
egle tai nuaik pas daktarus pasitikrint arba testa atlik ir suzinosi ar nescia esi ar ne
Eglė Drukaitė 2012-05-16 14:18
Sveiki manau sulauksiu tinkamo atsakymo į mano klausimą taigi man jau 18 metų na ir kaip kitom moterims man jau seniai prasidėjo mėnesinės na ką aš pasimylėjau su vaikinu ir man dingo tos mėnesinės dabar jau truputi išsigandau kad nebūčiau nėščia man to atsakymo ir reikia ką man daryti dėkui
jus gal juokaujat 2012-04-23 20:17
su mano moteriskom bedom yra viskas blogai kas gali but kai jos yra. Ir paklausykit nonsenso-rasoma, kad reiktu maudytis karstoje vonioje, bet kalba eina apie pilvo skausma menesiniu metu, o per menstruacijas absoliuciai jokiame vandens telkiny ar toje pacioje vonioje maudytis ne-ga-li-ma!! Nes niekad nezinai kur kokia bacila gali but. Cia yra nesamone ka cia raso.
to nesvarbu. 2012-04-23 17:02
jei susirgai pirmosiom tai nesvarbu,nes as pvz susirgus 1 karta nesirgau puse metu.viskas ok nepergyvenk
nesvarbu. 2012-03-22 16:48
as neseniai susirgau menesinem. ir po pirmuju pasimylejau, ir dabar nebesergu, bet tikrai esu ne nescia, gal susimaise hormonai?

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas