Jei vaikas – trumparegis

Jei vaikas – trumparegis

Prastas regėjimas – ne tik nesirūpinimo savo akimis pasekmė. Labai tikėtina, kad vaikas šį „minusą“ gali paprasčiausiai paveldėti iš tėvų. Tačiau net ir tokiu atveju, laiku susirūpinus, regos prastėjimą galima sėkmingai sustabdyti. Štai keletas klausimų ir atsakymų apie vaikų trumparegystę.

Jei vaikas turi galimą trumparegystės paveldėjimo riziką, kada reikėtų jį nuvesti pas gydytoją?

Pirmasis apsilankymas turėtų įvykti sulaukus 6 mėnesių, tuomet – metukų, 2 metų ir 3 metų. Jei viskas gerai ir jokių pakitimų nematyti, tuomet sekantį vizitą galima atidėti iki tol, kol vaikas pradės lankyti mokyklą ir vėl tikrintis kartą per metus. Jei trumparegystės genas paveldėtas, tuomet liga gali pasireikšti bet kuriuo metu, o gydymo efektyvumui labai svarbu laiku tą pradžią pastebėti.

Kaip patikrinti 6 mėnesių kūdikio regėjimą? Juk vargu ar jis leisis apžiūrimas.

Tam reikalingos naujausios diagnostikos technologijos paties gydytojo patirtis. Jei genetinio paveldimumo rizika didelė, gali būti atlikta išsami apžiūra, kurios metu medicininėmis priemonėmis būtų sukeliamas medikamentinis miegas. Tai – nepavojinga narkozė, kurios metu vaikas būtų pusiau būdravimo būsenoje, o gydytojas galėtų atlikti išsamius tyrimus ir paskirti tinkamą korekcija ir gydymą, jei trumparegystė jau prasidėjusi.

Kas toji korekcija? Ar 6 mėnesių vaikui jau galima nešioti akinius?

Taip, žinoma. Ir labai svarbu tai daryti nuo pat mažens. Jei vaikas turi įgimtą trumparegystę, tai reiškia, kad jo smegenys nuolatos gauna iškreiptą, miglotą vaizdą. Kitaip tariant, smegenų dalis, atsakinga už regėjimą, vystosi ne taip, kaip turėtų. Ir netgi tuo atveju, jei vėliau trumparegystė bus pastebėta ir gydoma, žmogus niekuomet nematys taip, kaip turėtų, nes už vizualinį vaizdą atsakinga smegenų dalis nebus pakankamai išsivysčiusi.

2 psl. »

Komentarai (3)

dxx 2012-02-20 21:18
o apie trumparegystes pristabdymo operacijas girdejau ne kokiu atsiliepimu
dxx 2012-02-20 21:17
is mano pazistamu kas yra pasidare ta operacija, ne vienas nesiskunde
Aiste 2012-02-20 19:18
Mano sesuo pasidare lazerine operacija budama 15 metu. Jau 12 metu praejo ir regejimas kuo puikiausias