Intymi infekcija: ar gydote tą ligą, kuria sergate?

Intymi infekcija: ar gydote tą ligą, kuria sergate?
@ Shutterstock

Pienligė arba grybelinė makšties kandidozė – labai dažna grybelinė infekcija, su kuria bent kartą gyvenime susiduria 70 proc. moterų. Priežasčių susirgti šia liga – daugybė. Laimei, nugalėti pienligę visai nesudėtinga.
 
Pienligei atsirasti užtenka labai nedaug – nusilpusio imuniteto dėl antibiotikų vartojimo, pervargimo, griežtesnės dietos, hormoninio fono pasikeitimo, streso ir t. t.  Pasak vaistininkės Ingos Norkienės, pienligei būdingas įkyrus niežulys, perštėjimas, deginimo jausmas, skausmas šlapinantis, lytinių organų patinimas, varškės konsistencijos išskyros.
 
„Be jau minėtų priežasčių makšties kandidozę gali sukelti ir per dažnas lytinių organų plovimas netinkamomis higienos priemonėmis, kvapnieji įklotai, sintetinis apatinis trikotažas“, – sako ji.
 
Ar tikrai pienligė?

Vaistininkė aiškina, kad laktobacilos („gerosios bakterijos“, „pieno rūgšties bakterijos“) stabdo patogeninių mikroorganizmų, iš jų ir „Candida“ grybelio, augimą ir juos naikina. Tačiau kai organizme jų sumažėja, gerokai sumenksta ir atsparumas infekcijoms.
 
„Kritiškai sumažėjus laktobacilų kiekiui, infekcijos kaipmat užpuola intymias vietas. Visgi yra ir kita medalio pusė. Tiek laktobacilų trūkumas, tiek jų perteklius gali neigiamai paveikti intymių vietų būklę. Esant laktobacilų pertekliui, ima varginti kone tapatūs simptomai, kaip ir sergant makšties grybeliu“, – aiškina I. Norkienė.
 
Tokiu atveju, gydymosi scenarijus primena užburtą ratą: moteris, galvodama, kad vėl puola grybelis, naudoja žvakutes su laktobacilomis, kurios situaciją tik pablogina. Manydama, kad reikia rimtesnio gydymo, ji keliauja pas gydytoją. Nusiskundimai, netgi pirminė apžiūra gali sudaryti įspūdį, jog tai – tikrai kandidozė.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas