Intuityvi mityba – efektyviau už dietą

Intuityvi mityba – efektyviau už dietą

Intuityviosios mitybos propaguotojų teigimu, tas faktas, kad neprievartaujama savęs ir neatsisakoma jokių produktų, leidžia ne tik atsikratyti kilogramų, bet ir išlaikyti liekną figūrą.
 
Pagrindinės taisyklės
 
Pamirškite dietas. Tai pirmoji ir svarbiausioji rekomendacija ketinantiesiems pradėti maitintis intuityviai. Juk ribodami savo valgiaraštį ir atsisakydami vienokio ar kitokio maisto mes jį pernelyg sureikšminame. Būtent dėl to bet kokia dieta dažniausiai baigiasi „nutrūkimu nuo grandinės“, po ko seka neišvengiama savigrauža: kam aš prisivalgiau – ir taip kilogramų nešiojuosi daugiau, nei reikia, matyt, visai valios neturiu... Ir taip toliau, ir panašiai.
 
Mėgaukitės mėgstamu valgiu. Šis patarimas, atrodo, neturi nieko bendra su siekiu patobulinti figūrą. Dauguma dietų gerbėjų yra priešingai įsitikinę, kad tikrai niekada nesublogs, jei į burną įsidės bent kąsnelį to, ką iš tiesų mėgsta, nes dažniausiai tai išties būna ne patys sveikiausi patiekalai: cepelinai su spirgučiais, šokoladinis tortas... Bet tai normalu, kad iš pradžių dažniau rinksitės maistingumo prasme ne patį naudingiausią maistą. Svarbu, kad jeigu gardumynai nebus draudžiami, troškimas numalšinti jais alkį pamažu išblės.
 
Pamilkite savo kūną. Skamba banaliai, bet pasistengti vis tiek verta. Turėtumėte atsiriboti nuo visuomenės primetamų standartų bei lūkesčių vieną dieną – ir kuo anksčiau, tuo geriau, – svarstyklėse pamatyti trokštamą skaičių. Išvis nebežiūrėkite į svarstykles! Jūsų idealus svoris yra tas, su kuriuo jums komfortiška gyventi.
 
Nors intuityvios mitybos koncepcija, iš pirmo žvilgsnio, leidžia visišką savivalę, iš tikro yra truputėlį kitaip. Taip, jokių draudimų valgyti saldumynus, keptą maistą, miltinius patiekalus ir užkandžiauti vakarais nėra. Tačiau yra rekomendacija ištikimai vadovautis savo vidiniais „kontrolieriais“ – alkio ir sotumo jausmu. Būtina laiku malšinti apetitą (tik dėl to, kad uždelsę vėliau suvalgysite gerokai daugiau), bet taip pat svarbu ir laiku pakilti nuo stalo. Padės, jeigu valgydami vis padarysite pauzę ir paklausite savęs, ar jums patinka patiekalas, ar jau pasisotinote.

2 psl. »

Komentarai