Įdomiausi ir keisčiausi faktai apie kavą

Įdomiausi ir keisčiausi faktai apie kavą

Kava – vienas mėgstamiausių ir populiariausių gėrimų pasaulyje. Apie jį sklando daugybė mitų ir istorijų. Pačiomis įdomiausiomis dalinasi specializuotos, kava ir kavos aparatais prekiaujančios įmonės „Kavos draugas“ atstovas Ignas Dombrauskis.

Kažkada kava buvo naudojama kaip maistas

Senovėje kavos uogos būdavo maišomos su riebalais ir taip pagaminamas energijos suteikiantis užkandis. Įdomus faktas ir tai, jog kavos uogos būdavo naudojamos net vyno gamybai.

Per visą istoriją net 5 kartus bandyta uždrausti kavą

Pirmą kartą kava buvo uždrausta 1551 m. Mekoje. Tuo metu jos vadovai galvojo, kad šis gėrimas stimuliuoja radikalų požiūrį. XVI a. pradžioje italų kunigai taip pat bandė uždrausti kavą, nes tikėjo, kad pastaroji turi „šėtoniškumo“. Į šiuos bandymus atsiliepė tuometinis popiežius Klemensas VII, kuris šį draudimą pašalino, nes pats be galo mėgo šį gėrimą. Įdomus faktas: popiežius kavą vėl legalizavo, 1600 m. ją pakrikštydamas. Osmanų imperijos galva kavos draudimų istorijoje paliko ryškų ženklą, nes atėjęs į sostą, už kavos gėrimą skirdavo bausmes, tarp kurių būdavo mušimas bei išmetimas į jūrą.

1746 m. švedų gubernatorius negana to, kad uždraudė kavą, bet draudė turėti net indus, skirtus kavai gaminti ir gerti. 1777 m. Prūsijos vadovas Frederikas Didysis, manydamas, kad kava kenkia, šalyje suvartojamam alaus kiekiui paskelbė dekretą, kuriame pripažino alaus viršenybę prieš kavą.

Kavos galima ir padauginti

Tiesa, norit pasiekti mirtiną kofeino dozę, reikėtų išgerti bene 100 puodelių kavos.

Kava yra vaisius

Kava, tokia, kokią mes pažįstame kasdienybėje, iš tikrųjų yra kavamedžio vaisiaus sėkla. Nors kavos pupelė iš tikrųjų yra sėkla, galima ją vadinti ir pupele, dėl savo pastebimo panašumo į tikras pupas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas