Gydomės daržovių sultimis

Gydomės daržovių sultimis

Sultys (lot. succus) – tai preparatai iš šviežios augalinės žaliavos. Jos išgaunamos presuojant sultingas augalo dalis – uogas, lapus ar net visą augalą. Natūralios sultys namų sąlygomis gaminamos taip: šviežiai surinkta augalinė žaliava nuplaunama, susmulkinama, sutrinama į tyrelę ir nuspaudžiama per tankų audinį.

Šviežios sultys – tai sveikatos ir energijos šaltinis. Norintiems gauti daugiau vitaminų, sveikos mitybos specialistai pataria gerti įvairių rūšių sultis. Nustatyta, kad jose yra beveik visų žmogaus organizmui reikalingų vitaminų, mineralinių medžiagų, mikroelementų, pektinų, organinių rūgščių ir natūralaus cukraus.

Išspaustas sultis geriausia išgerti iškart. Jų nepatartina saldinti, konservuoti, virti, nes praranda ne tik savo skonį, bet ir daug vertingų medžiagų.

KOPŪSTAI

 

 • Jų sultys idealiai valo organizmą, todėl patariama gerti norintiems numesti svorio.
 • Kopūstų sultys gydo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, onkologines ligas ir vidurių užkietėjimą.
 • Sergantiems infekcinėmis ligomis patariama gerti kopūstų ir morkų sulčių mišinio.·Jei išgėrus kopūstų sulčių žarnyne susidaro daug dujų, tai prieš gėrimą žarnyną išvalykite morkų sultimis ir kasdien 2 savaites darykite klizmas.
 • Kopūstų sultys ypač maistingos, nes jose daug vitaminų, fermentų ir druskų. Pusėje kilogramo termiškai apdorotų kopūstų maistinių medžiagų yra daug mažiau, nei 300 ml šviežių kopūstų sulčių.
 • Pastaba: druska sunaikina maistingąsias kopūstų medžiagas.


MORKOS

Morkų ir kitų daržovių sulčių mišiniai gali būti puikus natūralus vaistas nuo įvairių ligų:

 

 • Morkų ir špinatų sulčių mišinys (santykiu 10:6) mažina alergiją bei aterosklerozės simptomus, gerina regėjimą, gydo tulžies ir šlapimo pūslės ligas, netgi cukrinį diabetą;
 • Morkų ir salierų ar ridikų sulčių mišinys (santykiu 9:7) palengvina astmą;
 • Morkų ir raudonųjų burokėlių sulčių mišinys (santykiu 13:3) padeda įveikti mažakraujystę;
 • Morkų, raudonųjų burokėlių ir agurkų sulčių mišinys (santykiu 10:3:3) gydo kepenų, inkstų, prostatos ligas, vidurių užkietėjimą;
 • Morkų ir kiaulpienių sulčių mišinys (santykiu 12:4) lengvina bronchito simptomus;
 • Morkų, kiaulpienių ir ropių sulčių mišinys (santykiu 11:3:2) gydo parodontozę.

2 psl. »

Komentarai (2)

Eglė. 2012-06-14 16:20
Tiesiog valgykit, tarkuokit, spauskit sultis, darykit troškinius. Kuo daugiau, tuogeriau! Atminkit kiek suvalgot NEDARŽOVIŲ IR KEPTŲ VIRTŲ DARŽOVIŲ IR NEDARŽOVIŲ reikia trissyk daugiau už tas porcijas žalių daržovių. Nepamirškit gerai sukramtyt, kadangi tuo padarysit pusę darbo t.y. jį lengviau suvirškins.
ds 2012-06-05 23:51
morku burokeliu sultys - nerealu

Ar žinote, kad...

Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.

Kitas faktas