Ginekologinės ligos: su viena susiduria net 75 proc. moterų

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Ginekologinės ligos: su viena susiduria net 75 proc. moterų

Moterys dažnai vengia kalbėti apie ginekologines ligas, tačiau dėl to jos nepasidaro mažiau svarbios. Apie dažniausias ligas ir jų gydymą kalbame laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.

 

Gydytoja akušerė-ginekologė Rūta Liutkevičienė teigia, jog ligų priežastys gali būti labai įvairios: „Didžioji dalis moterų, maždaug 70-75 proc. bent kartą gyvenime susiduria su makšties grybeline infekcija ir to priežasčių bei faktorių gali būti labai daug. Pradedant genetika, hormoniniais sutrikimais, baigiant higiena, sintetinių kelnaičių dėvėjimu ir t.t.“. Gydytoja teigia, jog ne visuomet moterys lengvai patenka pas ginekologą, todėl čia labai svarbus vaidmuo tenka vaistininkams. „Gintrainės vaistinės“ vaistininkė Sigita teigia, jog moterys į vaistinę dėl šių problemų kreipiasi itin dažnai: „Tai yra mūsų kasdienybė. Žinoma, pasitaiko įvairios ligos. Su kuo mes, kaip vaistininkai galime padėti, tai tuomet, kai pacientė pajaučia pienligės, bakterinės vaginozės simptomus.“

 

Kartais, pirmoji pagalba suteikta vaistinėje gali pilnai išgydyti esančią problemą: „Pienligė dažniausiai yra gydoma ovulėmis, kurias rekomenduojame, vaginozės atveju skiriamos įvairios priemonės su lakto bakterijomis, kas atstato rūgštinę terpę. Tačiau kuomet atsiranda tokie simptomai, kaip stiprus skausmas dubens srityje, kraujavimas ne ciklo metu arba pasikartojantys pienligės ar vaginozės atvejai – tuomet skubiai nukreipiame pas gydytoją“.

 

Plačiau apie ginekologines ligas žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas