Garderobo detalės, kenkiančios jūsų sveikatai

Garderobo detalės, kenkiančios jūsų sveikatai

Aukštakulniai, didelės rankinės, korsetai – šiuos garderobo elementus mėgsta nemaža dalis dailiosios lyties atstovių. Ir tai nėra nuostabu – juk patrauklia ir moteriška nori būti kiekviena. Tačiau retai kada susimąstoma, kad šie elementai tiesiog žudo – ir net ne perkeltine, o tiesiogine šio žodžio prasme.
 
Aptempti džinsai ir tamprės
 
Itin aptempti rūbai – madinga, bet pavojinga šių dienų tendencija, tampanti tikru fetišu. Ir dizaineriai stengiasi – jų kūriniai, nors ir gražūs, tampa tikru kankinimo įrankiu. Stipriai aptempiantys rūbai gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai (pavyzdžiui, dėl perspausto žarnyno sutrinka jo veikla). Štai keli galimi tokių garderobo elementų „šalutiniai poveikiai“:
 

  • Paraudusi oda;
  • Iššutimai;
  • Grybelinės lytinių organų ligos ir t.t.

 
Šios problemos kyla dėl to, kad labai aptempiantys rūbai ne tik perspaudžia kraujagysles ir organus, bet ir neleidžia odai kvėpuoti, „perkaitina“ kūną ir apsunkina nereikalingos drėgmės garinimą.
 
Beje, ankšti ir aptempti rūbai nerekomenduojami ir stipriosios lyties atstovams. Šiems tokia apranga yra taip pat pavojinga. Pavyzdžiui, per ankšti džinsai daro neigiamą įtaką vyrų reprodukcinei sistemai.
 
Gydytojai pataria dailiosios lyties atstovėms pirmenybę teikti suknelėms ir sijonams – juk estetinio pasitenkinimo nesumažės, o kojos neretai taip atrodys netgi geriau. Na, o vyrams galima patarti rinktis laisvesnes kelnes, teikiant pirmenybę natūralioms, orui laidžioms medžiagoms. Tai padės išvengti nereikalingos trinties ir traumų, kraujo užsistovėjimo mažojo dubens srityje.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas