Fitoterapijos vietą onkologijoje: ar tai gali pagelbėti ligoniams?

Fitoterapijos vietą onkologijoje: ar tai gali pagelbėti ligoniams?

Išgirdus apie gydymą augaliniais preparatais, dažnai pagalvojame apie liaudies mediciną. Tačiau iš tiesų šiandien fitoterapija yra itin pažengęs mokslas, galintis pagelbėti net onkologiniams ligoniams. Šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie fitoterapijos vietą onkologijoje.

 

Laidos viešnia, LSMU farmakognozijos katedros profesorė, biomedicinos mokslų daktarė Nijolė Savickienė teigia, jog fitoterapija jau seniai nebėra tiesiog liaudies medicina: „Kalbant apie fitoterapiją, svarbu suprasti, jog tai nebėra tiesiog liaudies medicina. Tai yra mokslinė sritis, pateikianti tyrimų rezultatus, kalbanti apie indikacijas, sąveiką su sintetiniais vaistais, augalinių preparatų vartojimą atskiroms pacientų grupėms. Mokslo įstaigos, universitetai, rengia netgi fitoterapijos programas, todėl turintiems bazinį biologijos, medicinos ar genetikos išsilavinimą, atsiranda galimybė įgyti kvalifikaciją genetikos srityje“.

 

Pasak pašnekovės, į fitoterapiją turėtų atsižvelgti ir onkologinėmis ligomis sergantys pacientai: „Onkologiniams pacientams svarbu žinoti, kurie augalai yra patys naudingiausi. Noriu pabrėžti, kad šie augalai neturėtų būti nuskinti pievoje ir paruošti namų sąlygomis arba įsigyti iš neaiškių prekeivių. Onkologai kuo toliau, tuo labiau noriai komunikuoja su fitoterapijos specialistais ir integruoja fitoterapiją į bendrojo gydymo schemą. Tiek chemoterapijos metu, tiek laikotarpiui, esančiam po jos, paciento laukia sunkus atsistatymo kelias, kurio metu būtina moduliuoti imuninę sistemą, palaikyti sveikatą ir, žinoma, išvengti ligos pasikartojimo“.

 

Kokie augalai patys naudingiausi sergant onkologinėmis ligomis? Žiūrėkite jau šį šeštadienį, 9 val. 30 min. per TV3 televiziją!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas