Emocinis valgymas - anstvorio sąjungininkas

Emocinis valgymas - anstvorio sąjungininkas

Pajutus stresą, įtampą ar kitokį emocinį susijaudinimą, vieni žmonės negali praryti nė kąsnio, o štai kiti iš karto puola prie maisto, tarsi kramsnojimas būtų vienintelis nusiraminimo ir atsipalaidavimo būdas. Tai - emocinis valgymas. Pyktis, nuobodulys, depresija, vienatvė ir liūdesys gali sukelti emocinio valgymo priepuolius. „Lieknėjimo akademijos“ psichologė Giedrė Gutautė Klimienė įsitikinusi, kad kelias į dailesnes formas turi prasidėti nuo kovos su emociniu valgymu.

„Emocinis valgymas, tai problema, kurią turi beveik kiekvienas iš mūsų. Tačiau ne kiekvienas atpažįsta šią savo problemą, nes ne visada susieja valgymą su patiriamomis emocijomis. Iš tiesų kartais tų emocijų mes neatpažįstame, arba valgydami jas nustumiame gilyn ir jų nejaučiame. Tačiau kodėl tada valgote, kai nesate alkani? Dažnas pasakys: „Nes man patinka valgyti, nes maistas skanus, nes negaliu atsispirti šokoladui.“ Tačiau kas po visu tuo slepiasi? – dažniausiai, tai yra emocijos. Maistas pats savaime, kai nesate alkani, neskatina jūsų valgyti. Tai emocijos, kurios skatina jus valgyti tais momentais“, – kalba „Lieknėjimo akademijos“ psichologė Giedrė Gutautė Klimienė.

Su emocijomis susijęs valgymas yra būdingas daugeliui žmonių. „Lieknėjimo akademijos“ atlikto tyrimo duomenimis net 92 proc. iš dviejų šimtų „Lieknėjimo akademijos“ dalyvių buvo būdingas emocinis valgymas, tai viena iš dažniausiai pasitaikančių pilnėjimo priežasčių.

Valgymas pašalina stresą, tačiau ar ilgam?

Valgydami streso metu žmonės pajunta trumpalaikį palengvėjimą, tačiau problemų maistas neišsprendžia, o viduje juntama emocinė sumaištis tik kuriam laikui pasislepia, tačiau prasiveržia vėliau. Be to, emocinio valgymo pasekmės, tokios kaip svorio augimas, ateityje gali sukelti papildomų emocinių problemų, kas, savo ruožtu vėl didina norą valgyti. Taigi žmogus atsiduria užburtame rate.

2 psl. »
Šaltinis: Laikas.lt

Komentarai (4)

laura 2012-04-03 11:12
Iš pradžių persivalgom, o po to lieknėjame:)
Radau neblogą straipsniuką apie teisingą lieknėjimą. Nežinojau, kad svorį koreguoti sveikai padeda įvairios žolelės ir iš jų pagaminti preparatai, maisto papildai. Dalinuosi str. nuoroda. Gal kam pravers :)
http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveikata/liekneti-padeda-zoles-kokios.d?id=57431933
Beata 2012-03-25 21:43
Paulai> aš taip pat savo emocijas "valgau". Žinoma, kai kuriam laikui pavyksta tai suvaldyti ir vienas iš tų būdų yra gerti vandenį. Jei norisi kažko saldaus, tai geriu arbatą su 1 a.š. cukraus...Pabandykite, gal ir Jums tai nors kiek padės :) Bet svarbiausia, nusiteikimas ir suvokimas kodėl valgote.
Regina 2012-03-20 20:54
Aš priešingai - negaliu išvis net galvoti apie maistą, jeigu susiduriu su problemomis. Mane net pykinti vien nuo minties pradeda
paula 2012-03-20 20:53
tikra tiesa, as irgi is tu emociniu valgytoju, kuriems maistas kaip ishsigelbejimas nuo visu problemu

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas