Avižos liaudies medicinoje

Avižos liaudies medicinoje

Vieni paprasčiausių grūdų slepia nepaprastus lobius – juk neatsitiktinai avižos taip plačiai naudojamos liaudies medicinoje.

Avižų grūduose apstu maistinių skaidulų, organizmui gyvybiškai būtinų baltymų, aminorūgščių triptofano ir lizino. Turtingos avižos ir eterinių aliejų, turi vitaminų B1, B2, B6, K, karoteno ir oksalo, eruko ir malono rūgščių. Esama jose magnio, kalio, chromo ir fosforo, mangano, geležies, nikelio, jodo ir fluoro, cinko. O dar avižų grūduose daug sieros. Taigi avižos yra neįkainojamas sveikos mitybos produktas.
 
Visiems gyvenimo atvejams
 
Avižos yra ir puiki priemonė šlakams iš organizmo šalinti, kūno svoriui normalizuoti, medžiagų apykaitai gerinti. Ši grūdinė kultūra nepakeičiama pagalbininkė gydant kepenų ligas (kaip minėta, padeda pašalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas). Būtent dėl to žmonėms, ilgą laiką vartojantiems stiprius medikamentus (arba alkoholį), rekomenduojama kuo dažniau valgyti avižų.

Be to, avižos padeda palaikyti normalų cholesterolio bei cukraus lygį kraujyje ir valyti kraujagysles – šalinti aterosklerotines plokšteles. Vertingi grūdai prisideda ir gydant sąnarių ligas, atkuriant normalų širdies ritmą, stiprinant širdies ir kraujagyslių sistemą. Teigiamai veikia avižos net nervų sistemą, suteikia energijos.

Norite turėti stiprius nagus, sveikus plaukus ir odą? Jums irgi padės avižos.

Svarbiausia, kad avižos – tai ne tik nuobodi avižinė košė ar avižų kisielius. Tarp kitko, šiuolaikinių šeimininkių nepelnytai užmirštas. Sveikatai nepaprastai naudingas ir avižų nuoviras, kurio prasimanyti visai nesunku.

Profilaktikos tikslais avižų nuoviras gaminamas taip: nevalyti ir nebeicuoti grūdai susmulkinami (kad ir kavamale), suberiami į termosą, užpilami verdančiu vandeniu (1 šaukštui avižų – 1 stiklinė vandens), uždaromi ir paliekami 12 valandų. Tada nukošiama ir skystis geriamas po 2 stiklines 3 kartus per dieną pusvalandis prieš valgį arba tarp valgių. Kursas – mėnuo.

2 psl. »

Komentarai (1)

patrimpas 2018-09-08 22:11
jei nevalgysi maisto, kaip vaisto - valgysi vaistus, kaip maista

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas