Atsiprašymas veikia kaip vaistai

Atsiprašymas veikia kaip vaistai

Atsiprašymas – labai veiksmingi vaistai tiek tiems, kurie atsiprašinėja, tiek tiems, kurie to atsiprašymo klausosi. Kai mes apkalbinėjame kolegas, kai pameluojame draugui, kai tiesiog negražiai pasielgiame... atvejų, kuomet užvaldo kaltės jausmas – daugybė. Viskas, ką padarome neteisingai, nepraeina be pasekmių ir mes negalime nustoti apie tai galvoję. “Graužia sąžinė” - visi pažįstame šį jausmą.

Psichologė Carol Osborne, išleidusi 15 knygų mano, kad vienas iš pagrindinių dalykų, lemiančių gerą savo paties savijautą, tai sugebėjimas palaikyti gerus santykius su kitais žmonėmis. Gebėjimas pripažinti savo klaidą ir atsiprašyti – tų santykių pagrindas. Tiesa, atsiprašymas – ištisas mokslas. Štai kodėl neretai paprastas “atsiprašau” lieka neišgirstas.

Kuomet kalbame apie moterų kaltės jausmą, psichologai išskiria tris moterų tipus:

 

  • Pirmasis tipas – nepriklausomai nuo amžiaus moteris gali atsiprašyti už viską, net jei kaltė – visai ne jos. Pagrindinis tikslas – patikti kitiems.
  • Antrasis tipas – ji maištautoja, jos jausmai prieštaringi, todėl netgi sulaukusi komplimento ji gali sureaguoti neigiamai. Atsiprašymai? Tai ne jai.
  • Trečiasis tipas – ji racionali, todėl bet kokius konfliktus stengiasi spręsti objektyviai vertindama situaciją. Taigi, jei reikia atsiprašyti – ji atsiprašys ir atsiprašymą priims.


Psichologė Carol Osbrne teigia, kad pirmojo ir antrojo tipo moterys yra pačios neatspariausios stresinėmis situacijoms. Virdžinijos universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad sakant atsiprašymo žodžius arba jų klausantis širdies ritmas nurimsta, kraujo spaudimas sumažėja ir netgi sumažėja raukšlių gylis. Eksperimento metu visiems jo dalyviams teko prisiminti skausmingus įvykius, o atsiprašymas leido jiems nusiraminti ir pamiršti neigiamas emocijas.

2 psl. »

Komentarai (2)

lavaste 2012-01-25 22:46
O man labai sunku atsiprašyti ir pati nemėgstu atsiprašinėjimų klausytis
vaila 2012-01-25 22:42
man visada palengveja kai as atsiprasau. Tiesiog manau del to, kad sazine ramesne pasidaro

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas