Ar tapsime vegetarais?

Ar tapsime vegetarais?

Mokslininkai įspėja, kad artėja riba, kai beveik viso pasaulio žmonės taps vegetarais. Per kelis dešimtmečius tiesiog pritrūks mėsos. Preliminariais skaičiavimais, gyvulinės kilmės maistas sudarys tik 5 % mūsų suvartojamų kalorijų kiekio.

Malikas Falkenmarkas ir jo kolegos iš Tarptautinio Stokholmo Vandens instituto teigia, kad jei ir toliau Vakarų šalių mitybos politikos tendencijos ir pokyčiai eis ta pačia linkme, nebebus pakankamai vandens dabartiniams ariamiems žemės plotams, prognozuojamai 9 milijardų žemės populiacijai išmaitinti.

Metinėje Pasaulio vandens konferencijoje dalyvavo 2 500 politikų, Jungtinių Tautų atstovai, nevyriausybinės organizacijos ir mokslininkai iš 120 pasaulio šalių. Pagrindinis jų uždavinys – išspręsti pasaulines vandens tiekimo problemas.

Prieš prasidedant metinei Pasaulio vandens konferencijai Stokholme, buvo išleista ataskaita „Maitinti ištroškusį pasaulį: iššūkiai ir galimybės“. Joje teigiama, kad vienintelis būdas, padėsiantis išspręsti pasaulines vandens tiekimo problemas – drastiškas mėsos suvartojimo mažinimas.

Vandens resursų užteks tik tokiu atveju, jei mūsų racione gyvulinės kilmės maisto produktų bus suvartojama ne daugiau nei 5 %. Šiuo metu 20 %. suvartojamų baltymų yra gyvulinės kilmės.

Ataskaitos redaktorius Andersas Jagerskogas teigia, kad reikia naujo recepto, pagal kurį galima būtų išmaitinti pasaulį.

Pasak Jungtinių Tautų birželio mėnesio ataskaitos, mėsos pramonė sunaudoja didžiąją dalį gėlo vandens resursų, užima 38 % derlingų plotų bei yra kaltininkas dėl 19 % šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos. Čia taip pat teigiama, kad veganiškos ir vegetariškos mitybos tipai mažiausiai prisideda prie pasaulinių išteklių mažėjimo.

Komentarai (3)

Aldona 2020-01-15 18:48
Bus labai puiku, gal žmones mažiau sirgs
l 2013-01-28 14:32
Geriau sugalvokit, kaip uzkirsti kelia maisto besaikiui ryjimui ir savo skrandzio "patenkinimui". Vaikai - laime, meile ir dziaugsmas, o ne maistas didziuliais kiekiais kitu zmoniu saskaita.
" 2012-09-15 19:49
Reikia sugalvoti, kaip mazinti gimstamuma atsilikusiose Afrikos salyse, Kinijoje ir kt.

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas