Ar mamos pakankamai saugo vaikus nuo rotaviruso pavojų?

Ar mamos pakankamai saugo vaikus nuo rotaviruso pavojų?

Daugiau kaip 70 proc. Lietuvos mamų rotavirusinę infekciją laiko labai sunkiu ir sunkiu susirgimu mažiems vaikams. Devynios iš dešimties teigia žinančios, kad dėl šios infekcijos sukeltos dehidratacijos kūdikis gali atsidurti reanimacijos skyriuje. Nors kas šeštos respondentės (19 proc.) kūdikis gulėjo ligoninėje, net keturi penktadaliai (81 proc.) apklaustųjų teigia nuo rotavirusinės infekcijos neskiepijusios nė vieno vaiko. Visuomeninės iniciatyvos "Saugok save" užsakymu tyrimą atliko bendrovė "RAIT".

Tokį Lietuvos mamų požiūrį į rotavirusinę infekciją ir apsaugą nuo šios ligos atskleidė tyrimas, kurio metu buvo apklausta apie 300 motinų, auginančių vaikus iki 7 metų amžiaus. Visuomeninės iniciatyvos "Saugok save" vadovė Neringa Mikėnaitė teigia, jog ši apklausa padeda įvertinti, kaip mamos supranta savo atsakomybę už kūdikio sveikatą, rinkdamosi apsaugos priemones nuo užkrečiamųjų ligų. "Rotavirusinės infekcijos pavojus žinoti šiandien nepakanka – būtina prisiimti atsakomybę už pasirinktas prevencijos priemones, nuo kurių priklauso kūdikio sveikata. Juk jis pats to padaryti negali", – teigia iniciatyvos vadovė.

Bendrovės "RAIT" atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė respondenčių (58 proc.) abejojo skiepo efektyvumu ar būtinybe skiepytis nuo rotavirusinės infekcijos, nes yra daug panašių virusų. Išvengti rotaviruso dažniau tikisi jaunesnės mamos (19–24 m.). O vyresnės nei 35 metų motinos labiau pasitiki skiepu nuo rotavirusinės infekcijos.

"Kiekviena mama turi įvertinti, ar pritardamos šiuo metu plintančiai madai atsisakyti skiepų, jos nesukelia pavojaus kūdikio gyvybei, nekalbant apie papildomą ekonominę naštą šeimai. Juk savaitė, praleista ligoninėje, kainuoja brangiau nei paskiepyti vaiką. O baimė, nerimas dėl sergančios atžalos ar net savigrauža dėl anksčiau nesiimtų prevencijos priemonių apskritai neišmatuojami", – tvirtina N. Mikėnaitė.

2 psl. »

Komentarai (2)

Delfina 2012-02-13 17:15
Aš šiais metais paskiepijau, mat praėjusią žiemą dėl roto viruso teko ir ligoninėje kurį laiką pagulėti. Sunki forma pasitaikė, savais metodais ir paprastais vaistukais jau nebepavyko išsigydyti
Mama 2012-02-13 17:11
Aš savo vaiko taip pat neskiepijau. Bandome saugotis stiprindami imunitetą. Kol kas viskas puikiai pavyksta