Alergija nėštumo metu

Alergija nėštumo metu

Ar pastebėjote, kad vis daugiau žmonių skundžiasi įvairiomis alergijomis? Šiuo atveju tikrai puikiai tinka vyresnių žmonių pamėgtas posakis “Mano laikais taip nebuvo”, nes alergijos “bumas” prasidėjo maždaug 1950 metais, ir nuo to laiko alerginių susirgimų kas dešimtmetį padaugėja 10 proc. Statistikos duomenimis, nuo alergijų kenčia beveik pusė pasaulio, o nėščios moterys – tikrai ne išimtis.

Dažniausiai nėščiųjų alergijos pasijaučia per kvėpavimo takus. Kai kurios moterys nuo alergijos žiedadulkėms ar gyvūnų plaukams kentėjo dar iki nėštumo, tačiau neretai pasitaiko ir tokių, kurios jautrios tampa būtent nėštumo metu. Nėštumo laikotarpiu atsirandanti alerginė sloga dažniausiai būna susijusi su hormoniniais pokyčiais nėščiosios organizme ir ši liga vadinama nėščiųjų hormoniniu rinitu, kuris pasireiškia sunkiu kvėpavimu per nosį, čiauduliu, skaidriomis išskyromis iš nosies ertmės. Kentėti nemalonius simptomus nėra lengva, tačiau svarbu prisiminti, kad piktnaudžiauti kapiliarus siaurinančiais lašais – nevalia.

Rečiau pasireiškia kitas alerginis susirgimas – bronchinė astma. Nuo jos kenčia apie 2 proc. nėščiųjų. Retas atvejis, kai bronchinė astma pirmą kartą pasireiškia būtent nėštumo laikotarpiu, dažniausiai moteris jau serga ja iš anksčiau, tik nėštumo laikotarpiu svarbu stebėti, kad ji nepaūmėtų. Paprastai paūmėjimas pasireiškia 24-36 nėštumo savaitę, o per paskutines 4 nėštumo savaites, praktiškai pas visas moteris pastebimas ryškus pagerėjimas. Nėštumo metu, ypatingai paskutiniuoju laikotarpiu, daugelis moterų jaučia apsunkintą kvėpavimą, dusinimą dėl gimdos padidėjimo, kuri apsunkina krūtinės lastą, tad šio panašaus simptomo nereikėtų painioti su bronchine astma.

2 psl. »

Komentarai