5 priežastys, kodėl pavalgius jums skauda pilvą

5 priežastys, kodėl pavalgius jums skauda pilvą

Pilvo skausmas išties nemaloni problema su kuria, bent kartą gyvenime, yra susidūręs kiekvienas. Daugiausia nepatogumų patiria tie, kurie skausmą kenčia vos tik pavalgę. Jei ir jus vargina šis nemalonus simptomus, pats laikas susipažinti su 5 dažniausiomis pilvo skausmo pavalgius priežastimis.

 

Jus kamuoja refliuksas

 

Nuo rūgšties refliukso sindromo kenčia maždaug 20-30 proc. populiacijos visame pasaulyje. Šiai ligai būdingas deginantis skausmas, žinomas kaip rėmuo, apatinėje krūtinės srityje, kartais skausmas pasireiškia vos pavalgius.

 

Toks nemalonus jausmas išgyvenamas dėl to, jog skrandyje esanti rūgštis vėl patenka į stemplę. Gastroezofaginio refliukso liga diagnozuojama, kai rūgšties refliuksas pasireiškia daugiau nei du kartus per savaitę.

 

Esate dirgliosios žarnos sindromo auka

 

Dirgliosios žarnos sindromas yra lėtinis žarnyno veiklos sutrikimas, kuris pasireiškia įvairaus intensyvumo pilvo skausmais, susijusiais su nenormaliu tuštinimusi (pakitusiu tuštinimosi dažniu ir išmatų konsistencija).

 

Ligos priežastys nėra visai aiškios, bet nustatyti kai kurie veiksniai, neabejotinai turintys įtakos ligos pradžiai ir tolesnei eigai. Vienas pagrindinių – psichologinis. Nuolatinis stresas, įtampa, psichologinis diskomfortas, būsto ar darbo vietos, šeiminės padėties pasikeitimas, netgi vaikystėje patirtos psichologinės traumos gali sukelti cheminių pokyčių centrinėje ir vegetacinėje nervų sistemoje, kurie sutrikdo įprastą, gerai koordinuotą virškinamojo trakto veiklą.

 

Kenčiate nuo alergijos

 

Kartais nutinka ir taip, kad alergija maistui nepasireiškia nei bėrimu, nei pykinimu ir vienintelis simptomas – pilvo skausmas pavalgius. Tokiais atvejais geriausias būdas nustatyti galimą alergiją yra savistaba. Atkreipkite dėmesį ar pilvo skausmas pavalgius kamuoja kas dieną, ar tik kai kuriomis dienomis. Užsirašykite ką valgote ir kada skausmas pasireiškia dažniausiai.

 

Jūsų skrandyje atsirado žaizda

 

Jei jus jau kuris laikas kamuoja rėmuo, tačiau nemalonius simptomus jūs atkakliai ignoruojate, laikui bėgant skrandyje gali atsiverti opa. Tokiu atveju, nemalonūs rėmens simptomai ima kamuoti beveik ištisą parą, o pilvo skausmas ypatingai suintensyvėja pavalgius.

 

Sutriko žarnyno mikrobioma

 

Norint, kad virškinamasis traktas veiktų tinkamai, labai svarbu pasirūpinti tinkamu gerųjų bakterijų kiekiu žarnyne. Jeigu pavalgius jaučiate sunkumą, susiduriate su pilvo pūtimu ir skausmais, gali būti, kad sutriko jūsų žarnyno mikrofloros balansas ir pats laikas į mitybos racioną įtraukti maisto produktų, kuriuose gausu skaidulų ir gerųjų bakterijų, pavyzdžiui, raugintų kopūstų ir agurkų, jogurto, rūgpienio ar fermentuoto sūrio.

Komentarai