5 naudingiausi širdžiai gėrimai

5 naudingiausi širdžiai gėrimai

Norite apsaugoti savo širdį nuo ligų? Mokslininkai sudarė jai naudingiausių gėrimų penketuką.
 
Vanduo. Kai organizmui trūksta vandens, kraujas sutirštėja, todėl širdžiai tenka didesnis krūvis, kad galėtų jį išnešioti po visą kūną. Ilgainiui tai gali tapti rimtų problemų priežastimi.

Žalioji arbata. Kaip ir juodoji, turi daug antioksidantų, saugančių nuo uždegiminių procesų, užkertančių kelią laisviesiems radikalams, mažinančių onkologinių ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką. Tačiau žalioji vis tiek naudingesnė – moksliniai tyrimai rodo, kad jos antioksidantai daug efektyvesni.
 
Raudonas vynas. Teigiama, kad jis turi daug širdį saugančių junginių, kurie mažina cholesterolio lygį kraujyje ir užkerta kelią trombų susidarymui. Yra įrodymų, kad reguliarus raudono vyno vartojimas mažais kiekiais didina „gerojo“ cholesterolio, kuris apsaugo širdį ir kraujagysles nuo pažeidimų, lygį.
 
Granatų sultys. Šiame sąraše atsirado visai neseniai, tačiau užtikrintai. Kalifornijos mokslininkų duomenimis, granatų sultyse antioksidantų yra trigubai daugiau nei žaliojoje arbatoje ir raudoname vyne, be to, jos pasižymi raminamuoju poveikiu, mažina kraujospūdį ir gerina kraujotaką.
 
Kava. Nors vertinimai labai prieštaringi, paprastai sutinkama, kad šis saikingai ir reguliariai vartojamas gėrimas ne tik nekenkia, bet ir yra naudingas sveikatai. Tyrimai rodo, kad kava sumažina infarkto ir insulto riziką 20-40 %.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas