4 sveikiausios sūrių rūšys, kurios padeda sulieknėti

4 sveikiausios sūrių rūšys, kurios padeda sulieknėti
@ Shutterstock

Jei bandote mesti svorį, galite nuspręsti, kad sūris netūrėtų patekti į jūsų mitybos raciono sąrašą, tačiau kai kurios sūrio rūšys gali netgi padėti atsikratyti antsvorio. Buvo atlikta tyrimų, kurie netgi parodė, jog 3 saikingos pieno produktų porcijos per dieną sumažina nutukimo riziką. Užuot atsisakius sūrio, jums daug geriau surasti sveiką būdą įtraukti jį į savo racioną.

 

Sūris yra pilnas baltymų ir kalcio. Suvalgę sūrio porciją, gausite bent 6 gramus baltymų. Baltymai padeda jaustis sočiam, palaikomas cukraus kiekis kraujyje, o tai leidžia išvengti persivalgymo. Beje, sūrio valgymas gali ne tik padėti numesti svorio, bet ir išvengti širdies ligų bei osteoporozės. Pasaulyje yra daugiau nei 400 skirtingų sūrių rūšių, jų visų maistinė vertė skiriasi – kai kurie sūriai yra labai riebūs, taigi atsirinkite pačius sveikiausius ir naudingiausius:

 

  1. Maskarponė. Maskarponės sūrį, naudojamą kaip sviestą, galima rasti itališkų desertų sudėtyje, tokių kaip: tiramisu ir kanelė, bet tai nereiškia, jog toks maistas bus sveikas pasirinkimas. Visgi šį sūrį galima naudoti ne tik kaip sviestą kepiniams, bet ir valgyti kaip užtepą ant pilno grūdo duonos arba patiekti, sumaišant su keliais šaukštais šviežių uogų.

     
  2. Varškės sūris. Šio sūrio rūšis yra puikus baltymų priedas prie bet kurios dietos. Jį galite valgyti kartu su žaliaisiais kokteiliais pusryčiams, naudoti vietoj grietinės arba pakepintą valgyti su šviežiomis daržovėmis.

     
  3. Feta. Feta sūris yra pilnas vitaminų ir mineralų. Jis gaminamas iš ožkos, avies arba abiejų sumaišyto pieno. Visgi jo sudėtyje gali būti didelis natrio kiekis, todėl turite būti atsargūs, kad jo nevalgytumėte per daug. Feta puikiai tinka kaip ingredientas įvairiose salotose.

     
  4. Mocarela. Šio sūrio rūšis aprūpins organizmą kalcio atsargomis ir jo sudėtyje yra probiotikų, kurie stiprina imuninę sistemą. Mocareloje yra daugiau riebalų, todėl jį taip turėtumėte valgyti saikingai. Supjaustykite jį ir patiekite su vaisiais – sotumo jausmas garantuotas ilgai, išvengsite nereikalingų užkandžių.

 

Komentarai