10 situacijų: ar kviesti greitąją pagalbą vaikui?

10 situacijų: ar kviesti greitąją pagalbą vaikui?

Jūsų vaikas rėkia iš skausmo, o jūs nežinote, ko griebtis. Kaip suprasti, kuomet reikia skelbti pavojų ir kviesti greitąją, o kada – nusiraminti ir išspręsti problemą namų sąlygomis? Štai 10 tipinių situacijų, į kurias paprastai patenka vaikai, ir 10 jų sprendimo būdų.  

1. Vaikas nesėkmingai nusirito nuo kalnelio, atsitrenkė veidu į žemę ir išsimušė dantį.

Palikite greitąją ramybėje. Geriau kreipkitės į stomatologą – jis įsitikins, ar dantukas iškrito visas, ar neliko nuotrupų, kurias vaikas galėtų nuryti. Jeigu dantukas kliba, tai stomatologas nuskausmins ir jį pilnai pašalins. Pieninio dantuko netektis – nedidelė bėda, juk vietoj jo išaugs naujas, sveikas dantukas. Jeigu iškrito pastovus dantis, įdėkite jį į pieną ir įduokite dantistui. Didelė tikimybė, kad jam pavyks jį implantuoti atgal.

Jeigu smūgis į žemę buvo stiprus, tai dantukas galėjo sulįsti į dantenas. Tokiu atveju pavojus iškyla pastoviam dantukui, nes jis gali būti pažeistas nuo smūgio.   

Jeigu Jūsų vaikas švokščia ir kosėja, o Jums nepavyksta rasti iškritusio dantuko – nedelsiant kvieskite greitąją, nes greičiausiai dantukas bus patekęs į plaučius. Greitąją reikėtų kviesti ir tuo atveju, jei ant vaiko veido yra rimtų sužalojimų arba įtariate, kad vaikas galėjo stipriai susitrenkti galvą.

2.  Vaikas užsivertė ant savęs puodelį karštos arbatos.

Greitąją kvieskite, jeigu nudegimas apėmė didelį plotą arba nudegė veidas, rankos, kojos ar genitalijos. Kitu atveju, tvarkykitės savo jėgomis. Pirmučiausiai reikia nuo kūno nuvalyti deginantį skystį. Nurenkite permirkusius drabužius ir nudegintą kūno vietą pakiškite po dušu. Tai momentaliai sustabdys skausmą ir odos nudegimo plitimą.     

2 psl. »

Komentarai (5)

Zivile 2014-03-09 14:01
Klausykit,as pries 4paras,visa nakti skambinejau i greitaja,nes 5m dukrytej negalejau numust temperaturos,kuri buvo ~40.Spekit ar atvaziavo?
Nesvarbu 2012-05-15 21:28
Manau kad nereikia ir nebutina eiti pas daktarus ir beto reikia tureti savo vaistinele arba binta
kestas 2012-02-13 02:23
o jus man dabar pasakykit del kurio atvejio is siu atvziuos musu greitoji . mano mociute gulejo mirties patale pasakem kad rekia is skausmo ir panasiai . atvaziavo uz beiveik visos valandos nors ligonine 5 min kelio. ir isvaziuojant pasake daugiau neskambinkit nevaziosim . mes vaziujam tik labai rimtais atvejais...
Mama 2012-02-02 20:17
Na, jei vaikas griūtų ir išsimuštų dantį - tikrai kreipiausi į medikus, kad patikrintų nuo smegenų sukrėtimo
laba 2012-02-01 22:19
pasiskaitykit, mielos mamos. Nes kartais tikrai veltui pergyvenat ir stresuojate.

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas