10 produktų, gerinančių odos būklę

10 produktų, gerinančių odos būklę

Kad ir kokie gražūs būtų moters rūbai ar šukuosena, ligota, blyški ir suvytusi oda bendrą vaizdą neabejotinai sugadins. Žinoma, tokiais atvejais pirmiausiai reikėtų kreiptis į gydytojus ir kosmetologus, tačiau dažniausiai galima išsigelbėti ir savomis jėgomis.

Odai naudingos ne tik profesionaliam naudojimui skirtos kaukės ir balzamai, tačiau ir natūralūs produktai, kurių visada galima rasti savo virtuvėje arba artimiausioje parduotuvėje. Jie tinka ir išoriniam naudojimui (kaip kaukių pagrindas), ir valgymui – taip oda pamaitinama iš vidaus. Kokie gi produktai mums yra patys naudingiausi?

 

  • Pagrindinė natūrali odos priežiūros priemonė visada buvo ir liks paprasčiausias vanduo. Jis sudaro maždaug 70 % mūsų kūno. Jeigu organizme ima trūkti skysčių, vandens atsargas būtina papildyti. Antraip apie gražią odą galima tik pasvajoti.
  • Avokadai – tai daugybės maistinių medžiagų šaltinis: jie aprūpina organizmą vitaminais A, D, E ir K, apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų poveikio, kartu su riebalais ir baltymais padeda išlaikyti drėgmę.
  • Medus pasižymi tuo, kad atpalaiduoja organizmą ir ramina odą, padeda išsaugoti drėgmę ir suteikia sveiko švytėjimo.
  • Pienas, kaip ir medus, taip pat pasižymi naudingomis savybėmis. Jį rekomenduojama gerti pašildytą, geriausiai – prieš miegą. Tai puiki jauninamoji priemonė.
  • Odos priežiūrai labai tinka ir jogurtas. Jis sutraukia poras, gerina odos struktūrą, suteikia jai žvilgesio. Jogurte yra cinko, padedančio kovoti su inkštirais.
  • Maistinės avižų savybės naudingos ne tik odai, bet ir visam organizmui apskritai. Jos slopina uždegimus ir pasižymi jauninamuoju poveikiu.
  • Citrinų sultys – pigi, tačiau labai efektyvi odos tonuso palaikymo priemonė. Sultys, tepamos ant odos, pašalina apmirusias ląsteles, todėl pagerėja jos spalva.
  • Alyvuogių aliejus – antioksidantų šaltinis. Jie išsaugo odos jaunystę, drėgmę ir palaiko elastingumą.
  • Linų sėmenų aliejus – produktas, kuriame gausu Omega-3 riebalų rūgščių, gerinančių odos būklę.
  • Ir, žinoma, žalioji arbata... Joje yra katechinų – antioksidantų, padedančių kovoti su laisvųjų radikalų sukeltais pažeidimais. Puodelis arbatos per dieną užtikrina, kad gražia oda galėsite džiaugtis daug ilgiau.

Komentarai (2)

Ausrine 2014-11-04 10:28
Ir as toki straipsni skaiciau apie pieno zala.Tik tai dar nera gerai istirta ir kolkas niekas to negali patvirtinti :)
Jadvyga 2014-11-02 19:24
Vakar skaiciau straipsni,kad pienas sendina:)Gal apsispreskit.

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas