10 dalykų, kurių žinojimas gali išgelbėti vaiko gyvybę

10 dalykų, kurių žinojimas gali išgelbėti vaiko gyvybę

Savaime suprantama, kad tėvai labiausiai už viską pasaulyje jaudinasi dėl savo atžalos. Deja, vien to neužtenka – reikia pasirūpinti, kad vaikas žinotų viską, kas iš tiesų yra gyvybiškai svarbu. Šios žinios gali išgelbėti jo gyvybę. Tad ko gi reikėtų išmokyti? Ar jūsų vaikui visa tai jau žinoma?

Kelias ir automobiliai

Kelių eismo taisyklių reikia pradėti mokyti iš karto, kai tik mažylis ima kreipti dėmesį į judančius objektus. Vaikas turi suprasti, kad prie automobilių artintis negalima, kol jie nesustoja, kad negalima po jomis lįsti ar už jų slėpts. Vyresniems vaikams reikėtų paaiškinti, kad vairuotojui labai sudėtinga staiga sustabdyti automobilį. Vaikas turi suprasti, kad yra dar mažas  ir kiti gali jo nepamatyti.

Vanduo

Sunku vaikui paaiškinti, kas yra mirtis. Ir netgi nesinori, kai tenka. Tačiau jeigu mažylis gyvena kaip pasakoje, jis nėra saugus. Jau 4,5 metukų amžiaus mažylis turi suprasti, kas yra skendimas ir kuo tai gali baigtis. Paaiškinkite, kaip reikia elgtis prie baseino, ežero, upės ar jūros, ir nepamirškite papasakoti apie šulinius.

Langai

Vaikas turi kaip galima anksčiau įsisąmoninti, kad langas kelia pavojų, jeigu per jį persisveriama. Juk mažyliai, kurie mato animaciniuose filmukuose skraidančius superherojus, to dažniausiai visiškai nesuvokia. Jie tiesiog negali patikėti, kad animacinis personažas gali kristi į žemę ir likti gyvas, o paprastas žmogus – ne.

Elektra

Kol vaikas dar mažas, nuo šio pavojaus apsaugoti jį paprasta – uždėjai apsauginį dangtelį, ir ramu. Vis dėlto kai jam sueina 4–5 metai, tokių saugumo priemonių jau nebepakanka.

Paaiškinkite atžalai, kokia pavojinga gali būti elektra, kodėl negalima kišti į lizdą įvairių daiktų ar pilti ant jų vandens. Šiuo atveju reikėtų paieškoti mokomųjų filmukų, kad mažylis suprastų galimas pasekmes. Gal tai pasirodys žiauru, tačiau veiksminga.

2 psl. »

Komentarai